Je nehnuteľnosť dobrou investíciou?

Nehnuteľnosti sú vo všeobecnosti veľkou investičnou možnosťou. Môže generovať pokračujúci pasívny príjem a môže byť dobrou dlhodobou investíciou, ak sa hodnota časom zvyšuje. Môžete ho dokonca použiť ako súčasť celkovej stratégie na začatie budovania bohatstva.

Musíte sa však uistiť, že ste pripravení začať investovať do nehnuteľností. Pre jedného, ​​budete musieť dať dole značné množstvo peňazí vopred začať nehnuteľností investície. Nákup domu, bytového komplexu alebo pozemku môže byť drahý. Nehovoriac o nákladoch na priebežnú údržbu, za ktoré budete zodpovedať, ako aj o potenciálnych rozdieloch v príjmoch, ak ste na nejaký čas medzi nájomníkmi.

Tu je to, čo potrebujete vedieť o investovaní do nehnuteľností a ak je to pre vás tá správna voľba.

Platiť v hotovosti
Mnohí finanční experti varujú pred požičiavaním peňazí na nákup investícií. Mali by ste to zvážiť predtým, ako si kúpite kúsok investičnej nehnuteľnosti. Ak si nemôžete dovoliť platiť hotovosť za domácnosť, prinajmenšom by ste mali mať možnosť dovoliť si splátky hypotéky, dokonca aj bez príjmu z prenájmu.

Premýšľajte o tom: S nájomníkmi, môže byť vysoký obrat. Môžete tiež zažiť čas, kedy vôbec nemáte na prenájom nehnuteľnosť. Ak si nemôžete dovoliť splátku hypotéky bez príjmu z prenájmu, môže to byť skôr finančná záťaž ako prostriedok na budovanie bohatstva. Navyše, ak nemôžete platiť hypotéku, mohlo by to nakoniec poškodiť váš kredit, čo vás bude stáť peniaze v dlhodobom horizonte.

Naplánujte si všetky svoje náklady
Pri nákupe nehnuteľností na investičné účely, musíte zvážiť náklady na dane, nástroje, údržbu a opravy. Často je ľahšie ísť cez prenajímateľskú spoločnosť a nechať si s nimi zaobchádzať s vecami, ako sú opravy a prenájom. Aj keď to bude stáť peniaze, pomôže to znížiť zaťaženie vlastníctvom nehnuteľnosti na prenájom. Najmä ak nemáte čas urobiť všetko, čo je potrebné urobiť na vašom pozemku, je dobré využiť agentúru.

Musíte si prenajať nehnuteľnosť, aby boli všetky tieto poplatky a ostatné výdavky plne kryté. Okrem toho by ste mali vziať prvých niekoľko mesiacov prebytočných peňazí a dať ho stranou na pokrytie nákladov na opravy na majetku. Je tiež dôležité mať poistenie na majetku (a plán na náklady). Tiež by ste mali byť pripravení riešiť dodatočné náklady a iné situácie, ktoré nastanú, napríklad s potápačským fondom pre majetok.

Výskum nehnuteľnosti starostlivo
Ak kupujete pozemky, ktoré plánujete predať neskôr, musíte dôkladne preskúmať pozemok. Zistite, či sú v blízkosti pozemku, ktorý si kúpite, nejaké nové cesty a zvážte, ako to ovplyvní hodnotu nehnuteľnosti. Tiež sa uistite, že na majetku nie je záložné právo. Môžete tiež zvážiť veci, ako sú porovnateľné údaje v susedstve, vrátane toho, či sa táto oblasť blíži, a ďalšie vonkajšie faktory, ktoré by mohli ovplyvniť hodnotu nehnuteľnosti.

Akonáhle ste urobili svoj výskum, mali by ste byť schopní urobiť správne rozhodnutie o jeho kúpe ako investície. Investovanie je vždy rizikom, takže majte na pamäti. Môžete zarobiť peniaze na svoje investície, ale môžete prísť aj o peniaze. Veci sa môžu zmeniť a oblasť, o ktorej ste si mysleli, že by mohla zvýšiť hodnotu, nemusí v skutočnosti stúpať a naopak.

Spustiť Malé
Niektorí investori v oblasti nehnuteľností začínajú nákupom duplexu alebo domu so suterénnym bytom, potom bývajú v jednej jednotke a prenajímajú druhú. To je dobrý spôsob, ako dostať nohy mokré, ale majte na pamäti, že budete žiť v rovnakej budove ako váš nájomca.

Okrem toho, keď nastavíte svoj rozpočet, budete chcieť, aby sa ubezpečil, môžete pokryť celú hypotéku a ešte žiť pohodlne bez ďalších platieb nájomného prichádzajúce.

Ako ste sa stali pohodlnejší s bytím prenajímateľa a spravovanie investičného majetku, môžete zvážiť nákup väčšej nehnuteľnosti s vyšším príjmom potenciál. Akonáhle vlastníte niekoľko vlastností, bude jednoduchšie nakupovať a spravovať viac vlastností – a zarobiť si väčšiu návratnosť svojich investícií.