Vymeňte starú klimatizáciu za novú

Klimatizácia je niečo, čo mnohí majitelia domov považujú za samozrejmosť. Nemyslia na to, kým to nezmizne. V tom momente sa zúfalo snažia obnoviť jeho fungovanie. Nie je nič horšie ako vlhkosť vlhka a spálená hromada presakujúca do obytného priestoru.

Nedopustite, aby sa vám to stalo! Spoznajte príznaky, že vaša klimatizácia zhasne skôr, ako bude neskoro. Tu je niekoľko indikátorov, že vaša klimatizácia je na poslednej nohe.

  1. Účty za vysokú energiu

Zvýšené účty za energiu, ktoré prichádzajú s umierajúcou klimatizačnou jednotkou, sú zvyčajne stabilné a malé. Možno si neuvedomíte, že platíte omnoho viac, ak ich neporovnávate s faktúrou z minulého roka. Rozdiel môže byť šokujúci!

V niektorých prípadoch môže byť zvýšenie náhle a významné. V tomto momente máte čo do činenia s rýchlo sa zhoršujúcou jednotkou a je potrebné ju čo najskôr vymeniť.

  1. Freón

Mnoho domov obsahuje klimatizácie, ktoré používajú ako hlavný chladiaci prostriedok R-22 Freon. Federálna vláda však rýchlo vyraďuje jednotky R-22 Freon, pretože je menej účinná. Z tohto dôvodu môže byť Freon veľmi drahý, a keď potrebuje opravu, môže to stáť majetok.

Ak dôjde k poruche jednotky R-22 Freon AC, namiesto výmeny jednotky Freon zvážte nákup novej jednotky, ktorá používa R410A. Je to efektívnejšie a efektívnejšie.

  1. Netesná jednotka

Ak ste okolo jednotky zistili nejakú vlhkosť a presakovanie, môže to znamenať, že sa vyskytol problém. AC jednotky môžu mať mierne kondenzácie alebo malé škvrny vody okolo nich, keď je veľmi horúca – to jednoducho znamená, že jednotka tvrdo pracuje.

Veľké zásoby vody však naznačujú vážny problém, ktorý budete chcieť ihneď opraviť. Môže to znamenať, že jednotka striedavého prúdu je na svojej poslednej vetve a môže mať za následok ďalšie poškodenie a rast plesní, ktoré môžu dokonca spôsobiť zdravotné problémy.

  1. Vtipné zvuky

Keď vzduch začína, nie je nezvyčajné počuť tichý hluk, keď vzduch prúdi cez prieduchy. Na druhej strane podivné, hlasné zvuky môžu znamenať, že je problém s motorom. Zlomené ložiská alebo iné poruchy môžu zapáliť motor. V tomto okamihu je lepšie vymeniť klimatizačnú jednotku ako opraviť.

  1. 10 rokov

Typická jednotka striedavého prúdu je dobrá iba asi 10 rokov. Niektoré jednotky vyššej triedy budú trvať 15 rokov alebo o pár rokov neskôr, ale v tom okamihu zvyčajne strácajú svoju oomph. Pravdepodobne dôjde nielen k vypnutiu motora, ale aj k podstatne menšej energetickej účinnosti vás bude stáť viac.

Keď sa zvinie 10-15 rokov značka, je čas zvážiť výmenu jednotky skôr, ako zhasne. Využite túto príležitosť na inováciu na novšiu a efektívnejšiu jednotku.