Záhradné kade sú veľkým hitom aj vďaka svojej cenovej dostupnosti. Aké sú v súčasnosti najobľúbenejšie varianty?

Záhradné kade sa postupne stávajú veľkou konkurenciou pre bazény, dokonca ich v mnohých ohľadoch nahrádzajú. Hoci nemôžu ponúknuť toľko priestoru na tradičné kúpanie, môžu, naopak, ponúknuť väčší komfort a možnosti.

Či už hovoríme o dizajne, prístupe alebo dokonca o možnostiach vykurovania a chladenia, záhradné kade sú moderné a veľmi obľúbené. Jedným z dôvodov ich vysokej popularity sú rôzne možnosti napájania, ktoré v nich možno nájsť, variabilita a jedinečný dizajn.

Elektrické kade ako najjednoduchšie riešenie

Ak sa chystáte používať káde v rodinnom dome alebo na pozemku, elektrické kúpacie vane sú pre vás naozaj najjednoduchším riešením. Ich napájanie nie je extrémne náročné, takže stačí bežné dvojfázové pripojenie a bežné využívanie domácej elektrickej siete. Výhodou je, že elektrické záhradné kade možno veľmi jednoducho a efektívne používať na akomkoľvek pozemku. Ich zapojenie nie je náročné a dokážu ich obsluhovať aj úplní laici.

Príjemné vykurovanie s vôňou dreva

Druhou možnosťou, ktorú si potom môžete vybrať, sú aj kade na drevo. Veľmi obľúbená možnosť kúpacia kaďa s pieckou môže osloviť najmä tých, ktorí si chcú užiť najjednoduchšie a najbežnejšie domáce kúpanie. Kúpanie v dreve môže byť vecou, ktorá dokáže kúpacie vane začleniť do tradičného prostredia a okrem iného môže pozitívne ovplyvniť náladu a atmosféru počas kúpania. Zrazu sa z nej stane príjemné romantické prostredie.

Plynové kade obľúbené vďaka ich dostupnosti

Poslednou možnosťou pohonu vane je potom plyn. Plynové vane sú veľmi obľúbené najmä preto, že ich môžete napojiť na jednoducho prenosné plynové fľaše. Výhodou je teda predovšetkým vysoká dostupnosť. Cena záhradné kade na plyn je veľmi podobná cene elektricky vyhrievaných kadí. Niektorí môžu mať obavy z ovládania, ktoré sa môže zdať zložitejšie. Pravdou však je, že aj v tomto prípade je ovládanie jednoduché a intuitívne, len sa musíte uistiť, že pripojenie plynu je správne.