3 kuchynské rozloženia, ktoré si určite zamilujete

Pri stavbe vlastného domu alebo prestavbe vášho súčasného domu je dôležité navrhnúť kuchyňu, ktorá vyhovuje vašim potrebám pre každodenné použitie a pre zvláštne ročné obdobia, ako sú napríklad sviatky. Existuje nekonečné množstvo spôsobov, ako môžete svoju kuchyňu nakonfigurovať; existuje však asi 20 rôznych rozložení, ktoré sa bežne používajú v priemysle. Naši klienti si najčastejšie vyberajú tieto rozloženia: trojuholník, zóna a tvar U.
Trojuholník
Trojuholníkové usporiadanie kuchyne Trojuholníkové usporiadanie kuchyne sa označuje ako „pracovná“ kuchyňa. Body trojuholníka sú tvorené hlavnými časťami miestnosti nevyhnutnými na varenie: oblasťami na skladovanie potravín, priestorom na varenie a čistiacou oblasťou. Trojuholníkové usporiadanie je špeciálne navrhnuté s ohľadom na jedného kuchára, pretože je ľahké získať prístup ku každej fáze varenia z polovice priestoru.

zóna
Usporiadanie zóny v kuchyni Kuchynka navrhnutá s rozložením zóny má priestory v kuchyni navrhnuté tak, aby vyhovovali konkrétnym úlohám, ako je príprava, varenie a umývanie. Usporiadanie zóny môže ľahko pojať viac kuchárov naraz, čo z neho robí skvelú voľbu pre rodinné oslavy, kde môžete mať v kuchyni veľa pomoci. Kabinet je často zoskupený do menších častí a oddelený v celej kuchyni, aby sa umožnilo ďalšie miesto v každej zóne.

tvaru U
U-Shape Kitchen LayoutTvarová kuchyňa v tvare U je univerzálny dizajn, ktorý poskytuje veľa úložného priestoru a úložného priestoru. Toto usporiadanie kuchyne sa dá navrhnúť podobným spôsobom ako trojuholníkové usporiadanie, ale môže tiež ponúknuť pracovnému miestu priestorové usporiadanie. Zvyčajne je toto usporiadanie videné vo väčšej kuchyni, ale dá sa to dosiahnuť v menšom priestore s dôkladným plánovaním.

Tieto tri rozloženia najčastejšie používajú naši klienti. Avšak najlepšou súčasťou navrhovania vašej kuchyne je schopnosť vytvoriť priestor, ktorý bude fungovať pre vašu rodinu. Takže máte možnosť vziať si tieto rozloženia a pridať ďalšie skrinky alebo zmeniť tvar rozložení tak, aby čo najlepšie fungovali pre váš domov.