Ako nájsť prácu

Či už ste čerstvý absolvent alebo niekto, kto je na trhu práce už roky – hľadanie zamestnania je ťažké. Skúsili ste prehodnotiť svoj prístup k hľadaniu práce?

Nedá sa to poprieť – hľadanie práce je naozaj práca na plný úväzok a, žiaľ, s pribúdajúcim vekom to nie je oveľa jednoduchšie.

Máte pocit, že sa točíte v kruhu a nikam sa tým nedostanete? Niekedy môže byť užitočné urobiť krok späť a skutočne premýšľať o svojom prístupe predtým, ako vytlačíte žiadosti o zamestnanie. Pracovné ponuky sa neustále aktualizujú, je ich potrebné neustále sledovať.

Zaujať iný uhol vám môže dodať novú dávku sebavedomia, ak sa cítite vo vyjazdených koľajach, a dúfajme, že nájdete tú pracovnú príležitosť, ktorú ste hľadali .

Naša hlavná rada pre tých, ktorí hľadajú prácu, je toto: nemyslite len na zaškrtávanie políčok a splnenie kritérií, ktoré zamestnávateľ hľadá.

Pri uchádzaní sa o prácu ide o to, aby ste sa skutočne  predali potenciálnemu zamestnávateľovi – inzercia práce často uvádza potrebné požiadavky na pracovníka a dôvod prečo by si vás mal vybrať pred ostatnými uchádzačmi. Premýšľajte o tom, ako môžete vyčnievať z davu .

Študenti, ktorí si hľadajú prácu vhadzovaním neosobných životopisov a motivačných listov do maloobchodných predajní a barov, to často prehliadajú.

To, ako zvládate proces podávania žiadostí, je odrazom toho, akým ste zamestnancom: v tejto fáze hry sa zdá, že nevynakladáte námahu a na nikoho to neurobí dojem.

Snažte sa tiež, aby neúspešné aplikácie príliš narušili vašu sebadôveru. Pamätáte si teóriu „ prežitia najschopnejších “ na strednej škole? No to platí aj pre trh práce.

Tí, ktorí sú ochotní zmutovať (v prístupe) a zoberú každý odmietnutý list ako vodu z kačacieho chrbta, pravdepodobne uspejú. Toto si stále pripomínajte!

o znakom toho, že expanduje . To znamená, že je ideálny čas dať im o sebe vedieť a ukázať im, čo vo vás je.