Kamenný koberec

Kamenný koberec vytvára hladký, rovnomerný a atraktívny povrch v širokej škále prírodných alebo farebných kameňov. Kamenné koberce majú viacero jedinečných funkcií, že ich jednoducho neprekonáva žiadny iný typ podlahy. Pozoruhodná alternatíva k tradičnému kobercu, dlaždiciam, vinylu alebo dreva.

Kamenný koberec sa používa v interiéroch aj exteriéroch v luxusných domoch, showroomoch, maloobchodných predajniach, kanceláriách a komerčných budovách.

Vďaka univerzálnosti a širokej škále farieb a povrchových úprav dokážeme uspokojiť potreby každého zákazníka.

V závislosti od toho, kam sa bude kremenný koberec aplikovať, sú k dispozícii rôzne systémy. Ak má byť podlaha umiestnená vonku (napr. terasa) alebo na mieste s veľkým slnečným žiarením, môže sa odporučiť použitie kremenných zŕn sfarbených polyuretánom (PU), pretože sú 100% odolné voči UV žiareniu. Odporúča sa tiež použiť polyuretánové spojivo, pretože epoxid sa vo všeobecnosti viac žltne, nie je tak flexibilný a pod vplyvom UV žiarenia krehký.

Podlahu odporúčame natrieť PU (= ochranný náter proti UV žiareniu + náter navyše).

V miestnostiach, ako sú toalety alebo kúpeľne, existuje z hygienických dôvodov možnosť pečatiť kamenný koberec. To znamená, že póry sú zväčša vyplnené priehľadnou hmotou, takže je takmer nemožné, aby špina prenikla na kamenný koberec.

topsk.sk je špecializovaný obchod zameraný na predaj kamenného koberca a stavebnej chémie. Ak potrebujete vedieť cenu kamenného koberca a možnosti jeho aplikácie, napíšte topsk@kameninovykoberec.sk