Komody sú pomocníkmi pri organizácii priestoru

Komoda vám umožní poraziť neporiadok v miestnosti a nájsť miesto pre množstvo vecí rôzneho účelu. Predtým boli len objemnou skriňou, kde sa skladovalo haraburdie. Moderné modely sú však navrhnuté tak, aby pohodlne organizovali priestor a zdôrazňovali štýl interiéru, vylepšovali ho.
Hlavnou črtou komôd je možnosť ich využitia v ktorejkoľvek miestnosti: chodba, obývačka, spálňa aj kúpeľňa. Sú vyrobené čo najergonomickejšie, s rôznymi priehradkami s dvierkami a zásuvkami na pohodlné ukladanie vecí: od posteľnej bielizne a oblečenia až po šperky a kozmetiku.
Existuje veľa modelov s panelmi, ktoré sa otvárajú tlakom dlane, vďaka čomu sú kompaktnejšie. Okrem toho majú komody hladkú stolovú dosku, na ktorú môžete umiestniť doplnkové veci, kvety v kvetináčoch, kúpeľňové doplnky, dokonca aj televízor a rôzne organizéry na drobnosti.
Mnohé komody disponujú „suterénnou“ policou na uloženie objemných vecí, do ktorej pohodlne umiestnite teplé oblečenie alebo doplnky na spanie. Čo sa týka materiálu, za najobľúbenejšie sa považuje dub, akácia a mango. Drevo môže dostať akúkoľvek farbu, ako aj originálny tvar pomocou rezbárstva. Povrch je pokrytý lakom, ktorý chráni výrobok pred poškriabaním a absorpciou vlhkosti.
Zásuvky komody je možné vysunúť úplne dopredu a ich obsah je dobre vidieť. Krabice sa dajú na 100% naplniť rôznymi vecami a nebáť sa, že z nich niečo vypadne.
Komoda do rôznych miestností
Topánky, klobúky, slnečné okuliare, tašky a kľúče sú uložené v „chodbových“ komodách. Spálňu je možné doplniť ako miniatúrnymi nočnými komodami, tak aj väčšími na uloženie posteľnej bielizne. V detskej izbe sa komoda stáva nepostrádateľným kusom nábytku pre prehľadné uloženie hračiek. Komoda v obývacej izbe bude vhodným riešením pre TV priestor, nad ním umiestnite zrkadlo, môžete si zariadiť toaletný stolík na kozmetiku a šperky.
Akú komodu si vybrať
Pri výbere dokonalej komody sa riaďte vlastnými potrebami a myslite aj na to, čo presne v nej budete skladovať. Dizajn môže byť prispôsobený celkovému štýlu miestnosti alebo urobiť z komody vrchol priestoru.
Kompaktný model bez ostrých rohov je vhodný do škôlky. Komoda do kúpeľne by mala mať povlak odolný voči vlhkosti. Pre spálňu je najlepšia možnosť so zásuvkami na oblečenie a spodnú bielizeň a samostatnou priehradkou na prikrývky a vankúše.
Veľkosť modelu závisí od voľného miesta, ktoré by sa malo pred nákupom zmerať. Pre oblečenie a bielizeň je optimálny počet zásuviek 4. 15-25 cm po 15-25 cm, na drobnosti – stačia 10 cm hlboké zásuvky.No najdôležitejšie je, že sa vám komoda páči a jej štýlový vzhľad vás inšpiruje k udržiavaniu poriadku.