Najznámejšie materiály používané v modernej architektúre

Moderná architektúra, ktorá je dôsledkom priemyselnej revolúcie, sa vyvinula ako reakcia na nové priemyselné materiály a technológie, čo viedlo k tomu, že lietadlo a elegantné fasády posunuli ozdobu a odmietli staršie tradičné štýly, materiály a techniky výstavby. Materiál pomáha pri dosahovaní fyzickej formy dizajnu. Stavebný materiál je jediným faktorom, ktorý je v prírode hmatateľný. A táto hmatateľná zložka ponúka množstvo nehmotných emócií a pocitov, ktoré možno ovládať výberom správneho materiálu. Napríklad teplý pocit, ktorý ponúka drevo, emócia radosti a pohodlia, alebo pocit chladu, ktorý ponúkajú kovy, alebo surový pocit, ktorý ponúka betón. Výber vhodného materiálu má rovnaký podiel na projektovaní v porovnaní s estetikou a funkčnosťou. Materiály môžu zmeniť spôsob, akým sa cítite.

Betón v modernej architektúre

Materiál, ktorý je chrbticou modernej architektúry, betón je zložený z cementu, jemných a hrubých agregátov spojených v pevnom pomere. Zlúčeninu možno ľahko tvarovať do požadovaného tvaru pomocou vhodného lešenia, tvoriaceho stĺpec, nosník, dosku, základ, atď. Brutálny materiál inšpiroval jedného z najväčších architektov Le Corbusiera. Ďalší výskum v oblasti betónu viedol k vývoju viacerých materiálov, ako je napr. Trvanlivý betón, vysoko výkonný betón, samovoľný betón, priesvitný betón a ohybný betón.

Tehla v modernej architektúre

Tehla bloky sú ako Lego bloky, ktoré možno kombinovať dohromady tvoriť tvorivé majstrovské dielo prostredníctvom inovatívneho myslenia a zručné remeselné spracovanie. Cez tuhý tvar tehlového bloku, oni ukázali širokú škálu a vyústili v tvorbe krásnych exemplárov v priebehu času. Výskumníci v týchto dňoch pracujú na transformácii malého stavebného materiálu na trvalo udržateľnú stavebnú konštrukciu.

Steel v modernej architektúre

Oceľ je materiál, ktorý možno použiť ako konštrukčný materiál, ako aj viditeľný materiál. Jeho vlastnosť odolných ťahových síl z neho robí účinný konštrukčný materiál, ako R.C.C. výstuž, ako aj konštrukčné materiály, ako sú priestorové rámy, nosníky I-profilov, priehradové nosníky atď. Okrem toho sa používajú ako rámy okien a dverí, zábradlia, zábradlia, kľučky dverí, atď. pevnosť, nízka hmotnosť, môže byť recyklovaná, môže odolať rôznym klimatickým podmienkam.

Sklo v modernej architektúre

Moderný materiál použitý na dosiahnutie transparentnosti a svetla, sklo, je najbežnejším fasádnym prvkom, ktorý ponúka viditeľnosť, ako aj ochranu pred meniacou sa klímou. Architektonické exempláre, Farnsworthov dom od Miesa van der Roheho a skleníku od Phillip Johnsona, odôvodňujú rozsah použitia skla ako stavebného materiálu. Výskumníci boli schopní vyvinúť sklo s nižšou hodnotou U, vysokou tepelnou izoláciou, ktorá vyhovuje životnému prostrediu a pomáha znižovať energetickú náročnosť budovy.

Hliník v modernej architektúre

Hliník je neželezný kov hojne dostupný. Nie je ľahko dostupná a má sa extrahovať z bauxitovej rudy. Vlastnosť vlastností ako vysoký pomer pevnosti k hmotnosti, vzduchotesnosť, jednoduchosť výroby a montáže, nízke náklady na manipuláciu a prepravu, vysoká odrazivosť, odolnosť voči korózii a jej správanie pri extrémnych teplotách z neho robí vhodný stavebný materiál. Sklenenú fasádu moderných budov zvyčajne podporuje robustný a ľahký hliníkový rám. Stavebníctvo vyvinulo nový materiál nazvaný „transparentný hliník“, ktorý ponúka vynikajúcu transparentnosť, ako aj formu v architektúre. Transbay Transit Center, San Francisco aktualizovalo svoju fasádu zo skla na transparentný hliník.

 Prírodný kameň v modernej architektúre

Kameň sa používa, pretože čas evolúcie ľudstva je stále trendovým stavebným materiálom. Cez jeho ťažkosti a objemnosť, to je oceňované v stavebníctve, pretože jeho veľké množstvo textúry, farby a veľkosti. Materiál je trvanlivý a prirodzene dostupný.