Posteľné obliečky: poradíme, ako si vybrať správne

Posteľné obliečky sú pre našu spálňu viac dôležitá, ako si myslíte. Posteľné obliečky výrazne ovplyvňujú kvalitu spánku. Sú tiež dôležitým dekoračným prvkom.

Na prvý pohľad vás možno upútala intenzívna farba, ktorá je taká výrazná. Ale myslíte, že bude skutočne dobre ladiť s ostatnými dekoráciami vo vašej spálni? Alebo vás zaujali kvetinové vzory, ale nemyslíte, že kvetín ste už pri dekorácii použili až príliš?

Pri kúpe nových posteľných obliečok treba zohľadniť niekoľko faktorov: je to materiál, štruktúra, farby a aj veľkosť.

Nie je nič také príjemné ako si ľahnúť do čistej posteľnej bielizne. Je to potešenie pre zmysli. Poďte si vybrať správne obliečky a vytvoriť tak pohodlie, po ktorom tak túžite.

Aký materiál zvoliť

Ak nechcete mať posteľ plnú guličiek škriabajúcich sa po chrbte, stavte na kvalitné obliečky, to je najlepšie, čo si môžete dovoliť . Výsledkom bude vždy pohodlný spánok. Zobuďte sa každé ráno s elánom a plný energie.

Najlepšou možnosťou je nepochybne bavlna, pretože je mäkká a priedušná  (v lete ochladí a v zime zahreje). Bavlnené posteľné obliečky sú naše odporúčanie.

Akú farbu vybrať

Farby ovplyvňujú spánok. Posteľ je tiež ústredným bodom spálne – niekedy je to priamo celá spálňa, takže si vyberte obliečky, ktoré zapadnú do farebnej schémy, ktorú použijete na zvyšok miestnosti.

Obľúbenou voľbou sú posteľné obliečky v neutrálnych farbách – pastelových, zemitých, bielych alebo sivých. Tieto farby sa jednoducho kombinujú s inými dekoráciami, ktoré môžu byť aj výraznejšie a nápaditejšie.

Obliečky bavlnené Barok sivé TiaHome

Správna veľkosť

Vyberte si posteľné obliečky v správnej veľkosti. Je dôležité, aby plachty a perina posteľ dobre zakryli správne. Je nevyhnutné, aby posteľná bielizeň, napríklad plachty, dokonale sedela na veľkosť postele. Napríklad: Ak má posteľ 200 cm, musia mať obliečky rovnakú veľkosť.