Pre koho sú vhodné tvrdé matrace

Tvrdé alebo mäkké? Každý, kto kupuje matrace stojí pred neľahkou voľbou: je to dlhodobá investícia určená na niekoľko rokov nepretržitého používania. Pred kúpou si zistite, pre koho sú tvrdé matrace vhodné a ako si vybrať ten najlepší model.

5 výhod tvrdého matraca

V tomto prevedení jadro zo špirál, vrstvy kokosového vlákna, latexu, pamäťovej peny či perforovanej peny novej generácie zabráni pádu tela do vnútra matraca.

Hlavné výhody tvrdého matraca:

  • anatomicky správna poloha tela, znížené zaťaženie chrbtice, krku, kolien;
  • správny krvný obeh v polohe na chrbte, prevencia nočných kŕčov, trombózy, srdcových problémov;
  • znižuje bolestivý syndróm a úroveň stresu;
  • prispieva k normalizácii procesu trávenia potravy;
  • odolný dizajn, vydrží dlhšie ako mäkké výrobky.

Tvrdé matrace sú multifunkčné, pomocou toppera je možné ľahko nastaviť komfortnú mäkkosť miesta na spanie po rekonvalescencii alebo v období dospievania.

Ako určiť stupeň tuhosti matraca

Je to jednoduché: v popise produktu predajca uvádza stupeň tuhosti 1 mäkký až 5 tvrdý.

Komu lekári odporúčajú spať na tvrdom matraci

Deti do 13-15 rokov potrebujú spať na čo najrovnejšom povrchu: formuje sa kostra, ortopedický základ pomáha správnemu držaniu tela, vyhýba sa skolióze, osteochondróze a bolestiam hlavy.

U dospelých je spanie na tvrdom matraci indikované pri ochoreniach pohybového aparátu, po operáciách chrbtice a vnútorných orgánov, pri hypertenzii, kŕčových žilách, ako prevencia porúch kardiovaskulárneho a periférneho nervového systému.

Tvrdé matrace s dlhou životnosťou si vyberajú sanatóriá, hotely, ubytovne a škôlky. Takýto výrobok si dlho zachováva svoj pôvodný tvar. Modely s počtom pružín od 650/m², určené pre veľkú hmotnosť, do 150 kg.

Ako sa vyrábajú tvrdé matrace

Na výber máte rôzne matrace – s rôznou tvrdosťou a pružnosťou. Pre prémiovú triedu je v jadre matraca použitých 1 000 – 2 000 autonómnych pružín s rôznym stupňom tuhosti podľa princípu „7 zón“. Pružiny obklopujú high-tech materiály: vrstva kokosového vlákna, elastická pena novej generácie, ktorá prepúšťa vzduch, poskytuje kontrolu klimatizácie. Spánok je pohodlný a zdraviu prospešný.