Vystužená sieťovina pre konštrukciu

Vystužená sieťovina je špeciálny druh valcovaného kovu, ktorý sa používa v oblasti stavebníctva na vyrovnávanie povrchu podlahy, povrchu vozovky, stien a dodatočné spevnenie konštrukcií. Pri výrobe vystužených sietí sa používajú silné výstužné drôty.

Tento typ výrobku sa vyrába metódou kontaktného bodového zvárania drôtených drôtov s priemerom 3 až 12 mm (hladký alebo rebrovaný). Kovová konštrukcia výrobku sa kontaktnou metódou nepoškodí, takže sieťka je veľmi pevná.

Tyče z vlnitého pletiva sa dobre spájajú s betónovou zmesou a dodávajú konštrukcii ešte väčšiu pevnosť. Pletivo z hladkého drôtu má nižšiu úroveň priľnavosti, preto je lepšie ho nepoužívať na stavbu serióznych štruktúr. Je lepšie ich použiť na dočasný plot, ochranný výbeh atď.

Na čo by ste ešte potrebovali vystuženú sieťovinu?

Vystužené pletivo sa hodí na postavenie plotu okolo vidieckeho domu, zeleninovej záhrady alebo záhrady, športoviska. V predaji sa materiál najčastejšie predáva v listoch alebo kotúčoch.

Pri práci s betónovými podlahami sa plechy položia pod dosky a naplnia sa maltou.

Druhy vystuženej sieťoviny

Mriežky sú rozdelené podľa hrúbky drôtených tyčí, tvaru a veľkosti buniek. Napríklad na spevnenie muriva v 2 radoch by ste si mali zvoliť mriežky s bunkami 50×50 mm.

Ak je murivo zhotovené v 1 rade, hrúbka vystuženej siete je prípustná od 0,25 do 0,37 mm. Rovnaká sieť sa používa pri nalievaní základov, pri fasáde alebo pri posilňovaní hlavných konštrukcií.

Zvárané vystužené rošty s bunkami 100×100 alebo 200×200 mm sú vhodné na prácu so železobetónovými výrobkami, spevnením podláh alebo povrchov ciest.

Parameter hmotnosti oka je dôležitý na zabezpečenie tuhosti konštrukcií. Ak sa na nich očakáva veľké zaťaženie, používa sa vystužené pletivo z hrubého drôtu, ktoré veľkú váhu vydrží. To platí najmä pre stropy v budovách a povrchy ciest. Napríklad plátno sa zhoršuje kvôli negramotnému výberu výstužného materiálu. Príliš ľahká a tenká konštrukcia sa rýchlo prepadá a na týchto miestach vznikajú preliačiny.

Taktiež pri výbere vystužených sietí dbajte okrem hrúbky materiálu a jeho účelu (spevnenie múrika alebo ľahkého záhradného plotu) aj na kvalitu kovu siete a kvalitu zvárania prútov.

Výhod použitia vystuženej sieťoviny je naozaj veľa. Ide o prijateľnú cenu materiálu, jednoduchú prepravu a dobré zachovanie pôvodného tvaru. Ak teda potrebujete spoľahlivé spevnenie fasády, podlahy a stien domu, alebo potrebujete rýchlo postaviť výbeh pre zvieratá či oplotiť pozemok, vyberte si vystužené zváracie siete!