TIPY NA IZOLÁCIU OKIEN

Zlá izolácia okien je jedným z hlavných vinníkov energetických strát domácností. Extrémne vonkajšie teploty môžu preniknúť do vášho domova, pretože teplý vnútorný vzduch uniká vašimi oknami, ako aj oblasťou okolo nich.

ZNÁMKY, ŽE POTREBUJETE IZOLÁCIU OKIEN

Môžete povedať, že vaše okná potrebujú dodatočnú izoláciu, ak:

  • váš dom je v zime príliš chladný,
  • mrazí ťa zakaždým, keď prejdeš okolo okien,
  • je ťažké otvárať a zatvárať okná,
  • povrch okna rachotí vždy, keď fúka vietor,
  • vánok rozfúka závesy napriek zatvoreným oknám.

Našťastie môžete použiť nižšie uvedené jednoduché tipy na izoláciu okien proti extrémnym teplotám.

4 TIPY NA IZOLÁCIU OKIEN

  1. Použite izoláciu okenných fólií — Okenné fólie tvoria bariéru medzi vašimi oknami a interiérom domu a bránia infiltrácii vzduchu. Pomocou obojstrannej pásky ho jednoducho pripevníte na rám vnútorného okna. Fóliu utiahnite ľahkým prefúknutím teplého vzduchu fénom.
  2. Vyplňte medzery tesnením okien — Penové, silikónové a vinylové tesnenia okien vyplnia medzery okolo vašich okien. Môžete ich pribiť na miesto alebo použiť samolepiaci podklad. Sú vynikajúcimi zabíjačmi prievanu a dokážu odolať teplotným výkyvom.
  3. Utesnite malé praskliny pomocou tmelu – tento netvrdnúci tmel sa zvyčajne predáva ako rolka, ktorú môžete narezať na požadovanú veľkosť a vtlačiť do otvorov a prasklín, ktoré sú príliš malé na tesnenie okien. Lankový tmel je tiež užitočný na utesnenie netesných okenných krídel.
  4. Zakryte svoje okná tepelnými závesmi – tieto majú špeciálnu tepelnú podložku, ktorá udržuje teplý vzduch v interiéri.

KEDY BY STE MALI IZOLOVAŤ OKNÁ?

V ideálnom prípade by ste mali skontrolovať izoláciu okolo okien skôr , ako príde chladné zimné počasie . Keďže však v tom čase môže byť náročné identifikovať nesprávne utesnené okná, pretože vnútorné a vonkajšie teploty sú takmer rovnaké, môžete počkať, kým na to príde čas. aby ste zapli vykurovací systém.