Vystužené oceľové rošty na zlepšenie pevnosti stavebných konštrukcií

Vystužená oceľová sieť je pevný materiál, ktorý výrazne zjednodušuje montážne práce. Vyrába sa v niekoľkých verziách: z oceľových drôtov alebo tyčí. Sú umiestnené kolmo a spojené bodovým zváraním. Na ochranu mriežky pred koróziou sa používa galvanizácia alebo polymérový povlak, ktorý môže niekoľkonásobne predĺžiť životnosť.

Existuje pomerne veľa funkcií použitia oceľovej siete. Jeho plátno pozostáva z priečnych tyčí. Tyče sú drážkované alebo hladké. Zvyčajne sú tyče spojené v určitej vzdialenosti pod uhlom 90 stupňov, čím sa získajú štvorcové alebo kosoštvorcové bunky rôznych veľkostí.

Kde sa používajú zvárané siete

Najbežnejšie vystužené oceľové pletivá v stavebníctve. Používajú sa na spevnenie ciest, spevnenie muriva rôzneho druhu a zabránenie zosuvom pôdy na pracoviskách. Zhromažďujú tiež rám na nalievanie železobetónových výrobkov, stropov a základov. Tenká sieťovina sa často používa v štádiu omietania na spevnenie povrchov (tehly sa ukladajú medzi rady vystuženej sieťoviny).

Okrem toho je tento materiál užitočný v priemysle a každodennom živote – v hotových prvkoch na oplotenie, formovaní ventilačných mriežok a spevňovaní konštrukčných prvkov. Vystužená sieťovina slúži ako poter na vyrovnanie podlahy, zvýšenie jej tuhosti, skrytie vnútorných komunikácií, zabránenie vzniku trhlín, poklesu atď. deformácie od zaťaženia. To platí pre dielne a iné priemyselné priestory.

Najčastejšie sa používa ľahké pletivo z oceľového drôtu s priemerom bunky 3-5 mm. Betónová podlaha s vysokým zaťažením vyžaduje vlnité tyče od 6 mm. v priemere. Čím väčšie je zaťaženie, tým väčší je priemer výstuže a tým menšie sú bunky siete. Konštrukcie vystužené vystuženou oceľovou sieťovinou vydržia minimálne niekoľko desaťročí!

Výhody oceľového pletiva

Vystužené siete zabezpečia:

  • pevnosť spojov: pevná tkanina zaručene vydrží deklarovanú úroveň zaťaženia;
  • hospodárnosť: skutočná absencia odpadu;
  • požiarna odolnosť: v prípade požiaru oceľ neprispieva k horeniu;
  • jednoduchosť obsluhy: v prípade potreby je možné materiál rezať a rám je možné nainštalovať aj svojpomocne.

Dôležité! Aby ste predišli predčasnej korózii, vyberte materiál pokrytý antikoróznou vrstvou (polymér alebo zinok).

Vystužené oceľové siete sú zárukou vysokej kvality. Vyberte požadovanú hrúbku tyčí a veľkosť buniek v závislosti od účelu aplikácie, aby ste zvýšili pevnosť a trvanlivosť konštrukcií za prijateľnú cenu.