Netradičné dizajnové prvky, ktoré oživia váš interiér

Premýšľate, čím vyšperkovať opozeranú obývačku alebo spálňu? Vsaďte na dizajnové kreslá, geometrické tvary alebo napríklad na originálne tapety. Inšpirujte sa našimi tipmi a prebuďte domov z rannej šedi.

Vsaďte na dizajnového solitéra

Pohodlné kreslá dokážu nielen dobiť energiu po náročnom dni, ale tiež oživiť miestnosť. Ponúka sa možnosť zladiť ich s gaučom alebo pohovkou. Tiež ich ale môžete mať v interiéri ako dizajnového solitéra. Retro kreslo sa hodí do rýdzo moderných interiérov, naopak to v glamour štýle dodá miestnosti elegantný nádych. Ak je pre vás na prvom mieste pohodlie, vylaďte si čitateľský kútik ušiakom v ikonickom dizajne. Nie vždy je ale pekné kreslo aj pohodlné. V akom sa sedí najlepšie, môžete jednoducho zistiť vďaka recenziám na Heureke.

Posvieťte si štýlovo

Neodmysliteľným prvkom každého interiéru sú svietidlá. Domov vám nemusí zdobiť len v podobe lámp a lustrov. Ak patríte medzi milovníkov neónu a typografie, ozvláštnite si interiér neónovými nápismi. Hodia sa nielen do spálne alebo obývačky, ale skvelo vyzerajú napríklad aj nad jedálenským stolom.

Dajte stenám nový kabát

Tapety už dávno nie sú prežitkom z retro interiérov, ale naopak spôsobom, ako miestnosti dodať osobitosť a štipku originality. V ponuke dnes nájdete najrôznejšie motívy – tými nenápadnými počnúc a pestrofarebnými kombináciami končiac. Ideálne sú vinylové tapety, ktoré si sadnú s každým podkladom (sadrokartón, murivo aj umakart) a majú skvelú kryciu schopnosť. Ak tapetovanie nie je vaša silná stránka, siahnite po samolepiacich tapetách. Tie sú lacné a ľahko sa s nimi pracuje.

Geometria interiéru svedčí

Dizajn, ktorý vám bude ležať pri nohách si užijete v podobe kobercov. Vsaďte na geometrické vzory a kvalitné prírodné materiály, ktoré sú odolnejšie a jednoduchšie sa čistia. Kusový koberec miestnosť zútulní, zlepší akustiku, a dokonca pomáha udržať v priestore teplo. Môžete ho umiestniť prakticky kamkoľvek, kde sa vám páči. Okrúhle koberce priestor opticky harmonizujú a skvelo sedia pod okrúhly stôl. Naopak behúne svedčia úzkym priestorom, ako je predsieň alebo šatňa. Dôležité je dosiahnuť istej optickej symetrie.