PREČO DAŤ PREDNOSŤ SYPANÉMU ČAJU PRED ČAJOM VO VRECKÁCH?

V našej dobe sme si zvykli robiť všetko jednoducho. Bežné činnosti sme zjednodušili, čo najviac to šlo. Naše zjednodušovanie pomaly vytlačilo sypané čaje a nahradilo ich čajmi vo vreckách, ktorých príprava je ešte o poznanie jednoduchšia. Dokážu nám však čaje vo vreckách poskytnúť taký zážitok ako pravý a sypaný kvalitný čaj?

Aby sme uviedli veci na pravú mieru, čaje porciované vo vreckách sú väčšinou zmesou bylín, ktoré nevynikajú príliš vysokou kvalitou. Lístky čaju i rôznych typov bylín sú rozdrvené na čo najmenšie možné čiastočky, aby sa veľmi rýchlo uvoľnila požadovaná chuť i vôňa. Chceme mať predsa svoju šálku čaju, čo najrýchlejšie a nechceme sa zdržiavať zbytočným čakaním a lúhovaním. Na druhej strane, čakanie a dlhé lúhovanie malo vždy v prípade čajov svoje nezastupiteľné miesto. Dnes už vieme, že čajové lístky sú nabité aktívnymi látkami, ktoré nám môžu pomôcť cítiť sa lepšie a podporiť svoje zdravie.

Nešetrné spracovanie v prípade čajov porciovaných vo vreckách však má za následok, že sa tieto látky strácajú. Nehádžeme všetky čaje do jedného vreca. Rozhodne existujú i svetlé výnimky, je ich však naozaj málo. Sypané čaje si šetrným spracovaním zachovávajú svoj obsah biologicky aktívnych látok. Ich lúhovanie trvá o niečo dlhšie, môžete si však byť istí, že sa do výsledného nápoja uvoľnia tie najlepšie antioxidanty a povzbudzujúce látky, nehovoriac o vôni, ktorá je jednoducho očarujúca.

Pri sypanom čaji si však dajte pozor na správne uschovanie. Čaj by sa mal nachádzať na tmavom a suchom mieste, nič nepokazíte, ak ho uzatvoríte do dobre tesniacej kovovej nádoby. Získate tak lahodný nápoj vždy, keď budete chcieť. Kvalitný sypaný čaj objavíte i na našich stránkach. Lahodnú šálku si môžete vychutnať popri vodných fajkách, ktoré patria medzi obľúbené uvoľňujúce prostriedky. Na našich stránkach je možný i prenájom vodných fajok, ktorý ocenia najmä tí, ktorí podstúpia túto skúsenosť po prvýkrát.