Prečo sa volajú koberčeky Shag?

Slovo shag má veľa významov. V Spojenom kráľovstve má toto slovo skôr farebnú definíciu a slovo, ktoré sa v slušnej spoločnosti bežne nepoužíva. V USA je shag tanec, ktorý je dobre známy v južných plážových mestách. Inšpiroval dokonca žáner hudby, ktorý dobre funguje s swingovým tancom známym ako Carolina Shag. Tento tanečný štýl je pevne zavedený v južných plážových mestách, že Shag je oficiálny štátny tanec v Severnej a Južnej Karolíne. Shagging nie je len dráždenie pre chladnú hudbu. Tento výraz je obľúbený aj v športových kruhoch. Striasť loptičku do baseballu znamená chytiť ju a hodiť ju späť. Shaggy sa tiež odvoláva na trochu neudržateľný vzhľad človeka.

Vo svete interiérového dizajnu znamená shag jednu vec. Shag je typ koberca alebo koberca. Ak shag môže znamenať veľa rôznych vecí, ako sa moniker pripútal k štýlovej podlahe?

Odpoveď je v skutočnosti jednoduchá. Shag pochádza zo staroanglického slova sceacga. Sceacga úzko súvisí so starým nórskym pracovným skeggom. Skegg znamená brada, ktorá sa používa na označenie koberca alebo koberca s dlhšou hromadou.

Väčšina ľudí si myslí, že koberce s kobercami a koberce vznikli v 60-tych rokoch spolu s lávovými lampami a farbivom na kravaty, ale v skutočnosti bola shag oveľa dlhšia. Počiatky kobercových kobercov sa začali v starovekom Grécku kobercami Flokati. Koberce Flokati boli vyrobené z kôz a mali dlhé pramene. Postupne sa tento štýl rozšíril na Blízky východ a často sa používal na zdobenie kráľovských palácov.

Na rozdiel od niektorých starodávnych kobercov boli kobercové koberce vždy vyrobené z rôznych materiálov s jednou spoločnou vecou; hlboká hromada vyrobená z dlhých slučiek. Trochu haggardský vzhľad kobercov s kobercami je to, kde získal známú značku, ktorá ho sledovala celé veky.

60. a 70. roky sú známe mnohými vecami, od hudby po politiku až po občianske práva, ale v tomto období sa vo svete interiérového dizajnu začali vyskytovať aj veľké zmeny. Rovnako ako sa vyvíjali názory, názory a štýly oblečenia, aj nábytok, podlahy a bytové doplnky. Hippies boli známi svojím nekonvenčným, otvoreným životným štýlom a rôznymi módnymi voľbami. Shag koberce sa stali synonymom hippy kultúry.

Podobne ako korálkové závesy, lávové lampy a svetlé farby, kobercové koberce zasiahli ich popularitu v 60. a 70. rokoch. Pohodlný a príjemný pocit z koberca urobil zo súloží hlavnú rolu, pretože podlahové stoličky a stoličky pre beanbag sa stali preferovaným usporiadaním sedadiel. Na dlhých cestných cestách z dôvodu dodávok boli podlahy dodávok o niečo pohodlnejšie. Keď sa okolo 80. rokov prevrátili, dekoratívne trendy sa stali konzervatívnejšími, pričom predné a stredné okraje sa odrážali v kvetináčoch a v štýle country. Shag koberce boli považované za passé a nakoniec zmizli.

V posledných rokoch došlo k výraznému oživeniu shag. Dnešná rana nie je ranou kvetinovej éry. Moderný shag je ľahko dostupný v širokej škále farieb a štýlov. Shag koberce sú vyrobené pre rôzne materiály z vlny, umelej kožušiny, polyesteru, polypropylénu, akrylu a dokonca aj kože.

Shags sú stále obľúbenou spálňou kvôli útulnému pocitu. Shag koberec je vítaným doplnkom v škôlke, herni a rodinnej miestnosti. Háčiky sú, samozrejme, stále najlepšou voľbou pre kúpeľňu, pretože keď sa nechce vydávať zo sprchy, nechce sa cítiť plyšovo. Druhou výhodou pre moderný shag je to, že škála materiálov umožňuje majiteľom domov nájsť ideálne shag vlákno, ktoré vyhovuje ich potrebám. Shags nestratili to bezstarostné, vyzývajúc odvolanie, ktoré ich priviedlo do popredia v 60. a 70. rokoch. Shag koberce sa znovu objavili, aby sa skĺzli po podlahe bez ohľadu na štýl..